Jak dochodzić odszkodowania za szkody górnicze?

Droga do uzyskania odszkodowania jest zwykle kręta i trudna do pokonania. Tak też jest, jeśli chodzi o starania o odszkodowanie za szkody górnicze. Nawet najlepszy prawnik szkody górnicze uważa za temat, który należy do tych najgorszych. Jednakże, za szkody górnicze odszkodowanie jak najbardziej przysługuje. Dlatego też, jeśli byliśmy ofiarami szkód górniczych nie wahajmy się ani chwili i pospiesznie udajmy się do kopalni w celu zażądania wypłaty odszkodowania.

Staranie o odszkodowanie krok po kroku

Kiedy zauważymy zniszczenia będące wynikiem ciągłych wstrząsów powodowanych przez prace wydobywcze powinniśmy natychmiast napisać podanie, w którym domagamy się odszkodowania. Koniecznie jednak upewnijmy się najpierw, że poniesione szkody rzeczywiście są spowodowane pracami wydobywczymi. Jeśli bowiem okaże się, że przyczyna jest inna, stracimy cenny czas na pisaniu podania.

Kiedy już napiszemy podanie powinniśmy skontaktować się z odpowiednim przedstawicielem kopalni. Najlepiej poszukać w internecie, na stronie konkretnej kopalni informacji odnośnie tego z kim powinniśmy się kontaktować w sprawie odszkodowania za szkody górnicze.

Prawnik szkody górnicze kiedy się przyda?

Na pewno prawnik jest przydatny już na etapie pisania podania o odszkodowanie. Może on dać nam jakieś wskazówki odnośnie tego jakie informacje powinny być zawarte w podaniu. Ponadto, bez wątpienia prawnik przydaje się wtedy, gdy ma miejsce ocena strat. Prawnik pilnuje wtedy, aby ocena ta została wykonana rzetelnie i przede wszystkim obiektywnie. Z obiektywnością jest bowiem często problem, ze względu na to, iż oceny dokonuje człowiek pracujący dla kopalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *