Szkody górnicze – co z nimi zrobić?

Szkody górnicze to zmora każdego mieszkańca miejscowości górniczej. Regularne wstrząsy spowodowane przez kopalnie powodują między innymi to, że pękają ściany w domach. Czy można coś zrobić, aby zapobiec szkodom górniczym?

Brak możliwości zamknięcia kopalni

Nasze prawo nie przewiduje takiej możliwości, aby zamknięto kopalnie tylko z tego powodu, że z jej przyczyny powstają szkody górnicze. Tak więc na nic nie zdadzą się skargi mieszkańców, którym pękają ściany w domach.

Tylko naprawa lub odszkodowanie

Jeśli mamy problemy z naszym domem, które spowodowane są przez kopalnie to zasadniczo mamy dwa wyjścia. Jednym z nich jest dochodzenie odszkodowania za szkody górnicze. Jeśli natomiast nie interesuje nas odszkodowanie od kopalni za szkody górnicze, to możemy domagać się naprawy szkód przez kopalnię.

Kancelaria prawna szkody górnicze

Wydaje się, że wydatek na prawnika jest konieczny, jeśli dochodzenie odszkodowania za szkody górnicze ma zakończyć się sukcesem. Kopalnie zatrudniają bowiem najlepszych prawników, których celem jest udowodnienie, że odszkodowanie od kopalni za szkody górnicze nam się nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *