Szkody górnicze- jak dochodzić swoich praw?

Przepisy prawne w Polsce dotyczące wydobywania węgla są coraz bardziej wymagające. Chodzi tu o przepisy normujące dopuszczalne metody wydobywania węgla. Dzięki ostrzejszym przepisom coraz rzadziej  pojawiają się szkody górnicze. Mimo to, w wielu miejscach wciąż niszczone są domy i bloki mieszkalne.

Szkody górnicze – co robić?

Jeśli doznaliśmy szkody w skutek wydobywania węgla w pobliżu naszego miejsca zamieszkania powinniśmy jak najszybciej rozpocząć dochodzenie odszkodowania za szkody górnicze. Odszkodowanie od kopalni za szkody górnicze przysługuje każdemu, u kogo pojawiły się choćby najmniejsze szkody spowodowane wydobywaniem węgla.

Proces uzyskiwania odszkodowania

Cały proces rozpoczyna się od zgłoszenia szkód do kopalni, która je wyrządziła. W następstwie zgłoszenia kopalnia ma obowiązek wysłać do nas rzeczoznawcę. Warto, aby podczas wizyty rzeczoznawcy obecny był również wynajęty przez nas prawnik. Należy bowiem uważać, aby nie zostać oszukanym przez kopalnię. Jeśli jednak zostanie przez nas wynajęta odpowiednia kancelaria prawna szkody górnicze bez wątpienia zostaną nam w jakiś sposób zadośćuczynione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *