Troska o swój majątek

Majątek człowieka to nie tylko pieniądze, które posiada w banku czy w portfelu. Majątek to również, a może przede wszystkim nieruchomości oraz wszelkie posiadane sprzęty. Dlatego też, o swoje nieruchomości oraz właściwie o wszystko co do nas należy trzeba dbać.

Niestety, ale w wielu przypadkach nie mamy żadnego wpływu na to, że to co do nas należy ulega zniszczeniu. Tak jest na przykład z powodu szkód górniczych. Co zrobić, kiedy nasz dobytek zostaje zniszczony nie z naszej woli? Nie ma wątpliwości, że w takiej sytuacji trzeba domagać się zadośćuczynienia.

Prawnik szkody górnicze – co może dla nas wywalczyć?

Zadośćuczynieniem za szkody górnicze jest najczęściej odszkodowanie. Za szkody górnicze odszkodowanie  wypłaca winowajca. Winowajcą szkód górniczych jest oczywiście kopalnia.

Wypłata odszkodowania, pokrywającego wszystkie straty jest regulowanym prawnie obowiązkiem kopalni. Jednakże, nie każda kopalnia wywiązuje się z tego obowiązku. Z tej właśnie przyczyny wielu poszkodowanych udaje się do prawników.

Wybór odpowiedniego prawnika

Warto mieć na uwadze, że bardzo ważny jest wybór prawnika, który już prowadził sprawy o odszkodowanie. Oczywiście, w naszym przypadku być może nie dojdzie do rozprawy sądowej, jednak prawnik i tak raczej się przyda. Prawnicy wykonują za nas całą robotę, jaką trzeba wykonać, w celu uzyskania odszkodowania. Oczywiście praca ta ma swoją, często wysoką cenę. Wydaje się jednak, iż wydatek ten jest dobrą inwestycją. Bez prawnika bowiem niezwykle trudno jest uzyskać wysokie odszkodowanie. Tak więc to co wydamy na prawnika, zwróci nam się w odszkodowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *