Walka o to co się nam należy

Ludzie rezygnują w życiu z wielu rzeczy, które im się należą z powodu lenistwa czy też pewnego rodzaju strachu. To samo można powiedzieć o odszkodowaniach, które należą się wielu ludziom za szkody górnicze. Jak się jednak okazuje, tylko niewielka liczba wszystkich poszkodowanych zgłasza się po odszkodowanie.

Dlaczego ludzie nie dochodzą swoich praw?

Niektórzy uważają, że potrzeba zbyt wiele zachodu, aby otrzymać odszkodowanie. Dlatego też poddają się oni i nie wyciągają ręki po to, co zwyczajnie im się należy.

Trzeba przyznać, że za szkody górnicze odszkodowanie nie jest wypłacane natychmiast po zgłoszeniu owych szkód. Trzeba się trochę nabiegać, ażeby dostać to co nasze. Jednakże wydaje się, iż warto to zrobić. Za szkody górnicze odszkodowanie może być tak wysokie, że wystarczy na remont jak i jeszcze trochę zostanie. Potrzebny jest jednak prawnik szkody górnicze bez niego nie zostaną nam w stu procentach zrekompensowane.

Pomoc prawnika – czy to się opłaca?

Wydaje się, że jak najbardziej opłaca się wynająć prawnika, ponieważ jest to w zasadzie jedyny koszt jaki ponosimy podczas starania o odszkodowanie. Nie ma natomiast wątpliwości, że razem z prawnikiem jesteśmy w stanie zyskać więcej niż bez niego. Innymi słowy, jeśli współpracujemy z prawnikiem, kopalnia prawdopodobnie wypłaci nam więcej pieniędzy, niż jakbyśmy byli w walce o odszkodowanie całkiem sami.

Ponadto, współpraca z prawnikiem sprawia, że cały proces, przez jaki trzeba przejść, aby otrzymać należne pieniądze nie wydaje się już tak bardzo skomplikowany. Dla prawników bowiem dochodzenie odszkodowania to chleb powszedni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *