Wytrwałość w dążeniu do celu

Bez wątpienia ludzie zbyt często rezygnują z wielu rzeczy tylko dlatego, że osiągnięcie celu wymaga wysiłku i poświęcenia pewnej ilości czasu. Później często bywa tak, że żałują oni, iż w pewnym momencie zrezygnowali. Jest tak w wielu dziedzinach życia, również w sprawach finansowych. Przykładem mogą być szkody górnicze, za które wciąż nie każdy odbiera odszkodowanie.

Szkody górnicze odszkodowanie – komu się należy?

Przede wszystkim, wiele osób nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat panującego w Polsce prawa. Nie wiedzą oni, że zgodnie z owym prawem kwalifikują się do odebrania odszkodowania za szkody górnicze. Nie jest im nawet koniecznie potrzebny prawnik szkody górnicze zostaną odpowiednio zrekompensowane jeśli tylko wystarczająco się o to postarają.

Warto zauważyć, ze wiele osób wie o tym, iż mogliby otrzymać pieniądze, jeśli tylko zgłosiliby szkody górnicze, a mimo to nie starają się oni o odszkodowanie. Jest to co najmniej zadziwiające. Wydaje się, iż ludzie ci stwierdzają po prostu, iż pieniądze które mogliby otrzymać nie są warte zachodu. Ponadto, pomimo iż wiedzą oni, że pieniądze te rzeczywiście im się należą, to jednak uważają często, że tak na prawdę kopalnia zapewne i tak ich nie wypłaci.

Nie warto się zniechęcać

Na samym początku, kiedy zaczynamy domagać się odszkodowania pojawiają się pewne trudności. Po pierwsze, nie raz musi minąć dosyć dużo czasu, zanim nasz wniosek o odszkodowanie zostanie zaakceptowany. Ponadto, rzeczoznawca może próbować nam wmówić, że zniszczenia w naszym domu to wcale nie są szkody górnicze. Nie można się zniechęcać, ponieważ to jest właśnie celem kopalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *